Pán alkohol

POVÍDKA : Pán alkohol

Máš peníze ? Můžeš se stát mým přítelem, jen si mě zkus..Že ti nechutnám?? To se ti jen zdá, dej si ještě jednou.. No a teď? Není to špatné viď? Že už musíš jít domů? Tak ahoj a přijď zase, budu tě čekat a vem si s sebou peníze,já nejsem zadarmo, to ještě poznáš.

No přišel si mě navštívit? Jen pojď a sedni si ke mě, přece nebudeš stát jako posledně. Něco slavíš? Nebo tě něco trápí? Já tvé trápení zaženu. Neboj se mě a neostýchej se,vždyď tady jsou všichni kvůli mě..Tak se měj a zase se stav a vem si s sebou peníze, ale něco k nim přidej, třeba kousek rodinného štěstí. Máš ho přece dost…

Dnes si nepřišel slavit ani zapíjet žal. Přišel si kvůli mě i když si se proto doma musel pohádat se ženou. Vidíš jaká je? Nedopřeje ti ani trochu radosti ze mě. A ty si mě přitom zasloužíš, doma si vytřel podlahy, celý týden pracuješ, tak proč by si se neodměnil? Chodíš sem dvakrát do týdne, to ještě nejni tak moc, tak co ta ženská chce?Jak je ti tu se mnou dobře, úplně se vznášíš,pozor ať někde cestou neupadneš.. A kdyby ti ona něco říkala, tak se nedej! Se mnou je ti přece dobře, lépe než s ní, já na tebe nekřičím.

No už si přišel zase za mnou? Nosíš mi toho málo, vem si s sebou příště víc peněz! Že nemáš? Tak si půjč a do pytle přibal rodinné štěstí!

,, Chceš to ho po mě moc příteli alkohole..“

Já už nejsem tvůj přítel, ale tvůj pán, to si pamatuj! Beze mě nejsi nic, bolí tě hlava, je ti zle, klepou se ti ruce,stále ti něco chybí. A to něco, to jsem já alkohol ,,tvůj pán „. Tak zítra ať si tady hned z práce. A přines nějakou oběť!

,,Můj pane jsem tu a chci zapít žal..vzali mi řidičák.“

No to já vím, vždyď jsem byl u toho. A na co je ti auto bez řidičáku? Tak ho prodej a kup si mě. Budeš mě mít tolik, kolik jen budeš chtít.

Doma už nesneseš ani křik ženy, ani pláč dítěte. Jak se na tebe dívají, jen si všimni jejich pohledů.Vždyď už tě vůbec nemají rádi. A doma tě to ani nebaví. Nikdo ti nerozumí a nikdo tě nechce pochopit. Co se to s nimi stalo?Už to není jako dřív. Žena se nechce s tebou milovat, ale proč? Dnes ti dala nůž na krk, buď ona a dítě nebo já alkohol..

Mezi tebou a mnou je silné pouto, možná silnější než si myslíš. Možná i silnější než mezi tebou a tvou rodinou.

KTERÉ POUTO POVOLÍ?

Dáš snad ženu a dítě tvému pánu alkoholu coby oběť? Bojíš se ho. Zdá se ti mocnější než kdykoli před tím. Myslíš, že není úniku.Vždyď stačí jen jedno slovo, které by tvého pána rozdrtilo, no tak se neboj a řekni to! ,, DOST“

DOST ? Co to na mě zkoušíš?

Mě musíš poslouchat, já jsem tvůj pán!

,,Říkám dost! a myslím to vážně už se tě nebojím, nejsi žádný pán, jen tekutina v půllitru nebo ve sklínkách!“

Přece mě nechceš zatratit? Můžeme být zase přátelé jako dřív,na tom pánovi už netrvám..

,,Už ani přátelé!! Kvůli tobě jsem málem přišel o vše co mi bylo drahé. Jen si nejsem jistý, jestli to bude doma ještě někdy tak krásné jako dřív.Jestli ta odporná kapalina příliš nezničila naší lásku…

Tuto povídku jsem napsala před třiceti lety, když jsem v noci zoufalá čekala na svého manžela (alkoholika), až se vrátí z hospody.Nerada na ty roky vzpomínám. Hlavně na to jaký jsem byla slaboch a neuměla jsem se prosadit , protože jsem si nevážila sama sebe. Trvalo to dlouhých deset let, než jsem sebrala odvahu a sílu a rozvedla se. Dnes už vím, že každého dne, kdy člověk není šťastný je škoda a život je krátký na to, aby jsme zbytečně trpěli. Těch deset let jsem mohla prožít jinak.Vím, že bych takovému člověku dnes už nedávala stále dokola nová a nová ultimáta a nečekala bych další roky, jestli se něco změní.Vím, že jsem si to měla prožít. Z tohoto vztahu mám dvě krásné dcery. Nÿní si žijeme každý z nás nový život s novými partnery. Já už mu dávno odpustila a jsme pátelé.

Nyní vám napíšu, co se děje s lidmi , kteří začínaji pít nebo fetovat nebo se stávají závislými na jiných věcech (jídle, sexu atd..)Vysvětlovali nám to naši milí ze zhora.

Tak například alkoholik, čím více pije- opíjí se, tím menší má kontrolu nad sebou samým. A to je příležitost pro duše zemřelých, které za života byly závislé na tomtéž (tedy v tomto případě na alkoholu). Již jsem se zmiňovala v sekci ,,kounikace s dušemi“ o tom, že se duše na nás mohou napojit a zažít stejnou slast, když si třeba na něčem dobrém pochutnáváme. Čím více nám daná věc chutná, ať už je to jídlo, alkohol, sex nebo něco jiného, tím větší požitek má z toho přivtělená (za života na danou věc závislá ) duše. Odváděla jsem již několik duší, které byly takto přivtělené na svých kamarádech, ale i cizích alkoholiků.Většinou zůstávají ve své oblíbené hospodě. Jeden alkoholik může mít na sobě přivtělených mnoho duší. Takový člověk se jen těžko zbavuje závislosti, protože ho přivtělené duše stále nabádají, aby pil. Čím více má na sobě přivtělených duší, tím menší má šanci přestat s pitím., ..To samé platí o lidech, kteří bojují s nadváhou, jejíž příčinou je přejídání. Musím však dodat, že je něco zcela jiného, když si na něčem pochutnáváte a vzomenete na svého milého, maminku nebo někoho jiného, kdo Vám zemřel nabídnete mu, že může s vámi ochutnat. Tyto duše se k vám nepřivtělí. Duše se nejčastěji přivtělují na člověka, který je nervově labilní ať už je příčinou alkohol nebo cokoli jiného. Musím ještě zmínit, že se přivtělují i jiné duše než závislé. Odváděla jsem duši, která byla na určité osobě přivtělená záměrně. Na mou otázku,proč je zrovna u dotyčného mi odpověděla, že mu chce ze života udělat peklo za to, jak jí on ublížil v minulém životě. Musela jsem té dušičce vysvětlit, že vlastně trestá i sama sebe, protože nemůže odejít nahoru. Nakonec jsem oba přiměla k tomu, aby si odpustili a dušička mohla odejít nahoru. Některé duše se prostě přivtělí jen tak, že zrovna viděli u někoho ,,otevřeno“ a oni bloudily dole.

Napsat komentář

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.