Nezvaní hosté – když nejsme v domě sami.

 

 

Čas od času mi lidé píší, že se u nich v domě nebo bytě, kde žijí, děje cosi divného,  z čeho mají strach. Někdy to jsou jen takové pocity, jindy se jim různě otevírají zavřené dveře, nebo okna nebo dotyčný slyší kroky, aniž by kohokoli viděl.  V několika případech jim kdosi nebo cosi stálo v noci u postele a nejednou se mi pisatelé svěřili s nepříjemným zážitkem, kdy z nich tito neviditelní hosté stahovali deku. když spali.  Píší, že jejich děti jsou nervózní, stupňuje se u nich strach. Pláčou, nechtějí spát sami v jejich pokojíčku. Stává se (hlavně u malých dětí), že s někým neviditelným dokonce komunikují.  Pokud jde o zvířata, chovají se, jakoby cítili nebezpečí. Jsou totiž velice vnímavá a na rozdíl od většiny z nás lidí, vidí také to, co je naším očím skryto. Upřeně se koukají do jednoho místa, a štěkají nebo kňučí a utíkají se schovat. Mnohdy nechtějí v domě vůbec být. Jednoho dne mi přišel tento dopis:

Dobrý den,
obracím na vás pro radu. Před dvěma a půl lety jsme s manželem koupili domek u Nymburka, kde nyní žijeme se dvěma malými syny (2 roky a 5 měsíců). Celou dobu, co tu bydlíme, se ději občas divné věci a můj malý syn, neumí moc mluvit, my nedávno sám od sebe řekl, že v horním pokoji je cizí pan.
Dnes se v tom pokoji sama odhrnula záclona a spadla lampička na nočním stolku. Byla jsem zrovna na zahradě a okno jsem mobilem vyfotila, abych to poslala manželovi, se kterým jsme oba slyšeli v noci kroky po domě. Na Te fotce se z pravého horního rohu někdo diva.
Přiznám se, že jsem dost pragmaticky založeny člověk a na duchy jsem nikdy nevěřila, ale nyní se mi to děje a nemohu to přehlížet. Obě si děti také jinde spí běžně celou noc, ale doma se několikrát oba budí, často s pláčem a zděšeným výrazem. Bohužel neumí ještě dobře mluvit, aby mi řekli, co se děje.
Chci požádat o radu. Mohli byste nám říct, kdo s námi v domě je a co chce? Jak to zjistíte?

Vždy mi je velice líto dětí, které zažívají takové děsy, a tak jsem se hned na tento dopis odpověděla:

Dobrý den paní Kláro, podle toho co píšete, máte v domečku nepochybně duši, která ještě neodešla do světla.

Abych s tím mohla něco udělat, potřebuji od Vás napsat adresu toho domu, Vaše celé jméno  a případně mi ještě napište jméno Vašeho manžela. Určitě by mi pomohla ta fotografie, kterou jste vyfotila, prosím, pošlete mi ji do mailu.

Pak, se mohu na tu duši napojit a pokud mi bude dovoleno, tak ji odvedu do světla.

Dám vám určitě vědět, jak to dopadlo a také proč se ve vašem domě zdržoval nebo zdržuje.

Zdravím L.S.

Paní Kateřina mi obratem poslala vše, co jsem ke zjišťování situace jejich domu potřebovala a  připsala i dodatek:
Skoro každý den se tu něco děje. Včera, když jsem vás chtěla psát, přestal fungovat internet a pak dokonce i Můj mobil.

Já se tedy hned pustila do práce, abych zjistila, jak se věci mají. Zjistila jsem, že v domečku, který si koupili měli ducha. Když jsem se ho ptala, proč tam je, vše mi vysvětlil. Ten dům mu nikdy nepatřil, ale líbilo se mu tam, protože za života v baráčku nikdy nebydlel. Nevěděl ani, že se ho děti (které tam bydlí) bojí. Prý si s ním někdy i povídaly. Vysvětlila jsem mu, že mu bude nahoře ve světle lépe a že si tam může takový dům ,dle své fantazie i lepší, vizuálně postavit. To se mu líbilo, tak souhlasil s tím, abych ho odvedla. Teď už je ve světle. Poprosila jsem ještě o ochranu domu, aby se tam žádné jiné duše nedostaly.  Paní kláře jsem vše napsala a poprosila jí, aby mi dala vědět, jestli je vše v pořádku.

Po několika dnech jsem dostala odpověď:

Dobrý den,
v neděli jsme se vrátili z hor a opravdu zatím byl tři dny klid. Musím i říct, že se lépe cítím a starší syn také nic neříkal. Ptala jsem se ho, jestli je tu ten cizí pán a on řekl, že není. Když jsem se ho zeptala, kde je, tak řekl, že pryč.
Všimla jsem si také v úterý na zahradě, že se vrátily kočky, kterých u nás v obci bylo plno a posledních pár měsíců jsme žádnou neviděli. Jedna se dokonce schovala před deštěm do garáže a spala tam.

Myslím, že to opravdu pomohlo. Jsou to sice jen tři dny, ale snad už je to dobré.

Ještě jednou moc děkuji za pomoc.

S pozdravy a přáním hezkého dne Klára…

pár měsíců jsme žádnou neviděli. Jedna se dokonce schovala před deštěm do garáže a spala tam.

Myslím, že to opravdu pomohlo. Jsou to sice jen tři dny, ale snad už je to dobré.

Ještě jednou moc děkuji za pomoc.

S pozdravy a přáním hezkého dne Klára…

P.S. Občas se stává, že si lidé koupí starší dům a zjistí, že v něm straší. Většinou (ne vždy) se jedná o duše zemřelých obyvatel tohoto domu, kteří tu kdysi žily. Jsou to duše, které lpí na svém majetku a nedokáží ho opustit ani po smrti. Mnohdy  se snaží nové majitele tohoto domu vypudit. Nesnesou, že někdo jiný si užívá jejich  majetku. Jsou ke svému majetku tak připoutaní, že odmítají odejít nahoru do světla. Netýká se to ovšem jen domů, ale také jiných věcí, na kterých jim záleželo. Například si někde koupíte starožitný nábytek  a s tímto nábytkem nebo něčím  jiným, koupeným  z druhé ruky (již používaným) si domů můžete zavléci ducha, kterému daný kousek patřil. Preventivně se můžete proti takovýmto hostům bránit.

O rituálech na očištění předmětů i domů se již napsalo mnoho. Zde vám napíši postupy, které používám já. Všechny již používané předměty, které zakoupíte, je třeba omýt studenou vodou, pokud to tomu předmětu neublíží. Můžete přidat několik kapek octa. Smyjí se tím nánosy špatné energie. Oblečení z druhé ruky  ihned vyperte. Chcete-li očistit starý dům od špatných energií, představte si nebeský vysavač a s ním celý dům ve všech koutech vysajte. Předměty, které nemůžete umýt vodou, můžete očistit tak, že poprosíte o nebeskou pochodeň a představíte si, jak jejím plamenem očisťujete dotyčný předmět. Vizuálně si představíte, jak všechny negativní energie spálíte. Můžete si vymyslet jakýkoli jiný postup.  Vše záleží na vaší fantazii.

Máte-li pocit, že máte v domě ducha, zkuste ho poprosit, aby odešel do světla. Mluvte na něj, ne však povýšeně ani se nepodceňujte. Mluvte s ním jako rovnocenný s rovnocenným. Řekněte mu, že je po smrti a že je ve vašem domě a že by měl odejít. Mluvte klidně a jasně. Většina duchů zmizí okamžitě, poté co je požádáte.  Někteří však zůstanou a pak je lepší přizvat si na pomoc někoho, kdo má s odváděním duchů zkušenosti…